בסט דנטל טיפולי שיניים

שיקום הפה בהרדמה מלאה

במאמר זה נרחיב אודות שיקום הפה בהרדמה מלאה, מטרה: לחקר ילדים, מחקר ORTA כלל שימוש בחומרי הרדמה מקומיים באוכלוסיית הילדים. מחקר זה נערך על ידי בית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי.
קבוצת המחקר: 32 חולים ילדים, עם בריאות הפה התקינה, נכללו בקבוצת המחקר. המטופלים עברו בעבר טיפול שיניים הכולל הליכים אורתודונטיים שגרתיים וטיפול אחד לסימפטומים חמורים של ניתוחי פה משולבים (COS). טיפולים ראשוניים אלה הניבו תוצאות מצוינות לאחר הטיפול במרבית החולים.

עם זאת, אצל שני מטופלים, כשל אורתודונטי וחריגות בלסת התפתחו לאורך זמן ללא שיפור. לחמשת החולים האחרים הייתה היסטוריה של בריאות פה לא טובה; לפיכך, הטיפול שלהם התעכב עד הגעתו של אורטה.
המטופלים נבדקו לזכאות על סמך גיל (מתחת לגיל 18), רמת ניסיון, מצב בריאות הפה הנוכחי, היסטוריה של בעיות יישור שיניים ודמוגרפיה. קריטריוני הזכאות כללו שיניים רגילות למשך שישה חודשים לפחות, והורים או אפוטרופוסים חוקיים נאלצו להסכים להקרנת סרטי השיניים שלהם לסימנים רציניים של הידרדרות. חולים שאינם זכאים להכללה נאלצו להמתין עד שיגיעו לדרישת הגיל המינימלי. בפגישת המיון נקבעו כל המועמדים הפוטנציאליים לפחות לשלוש הערכות שיניים.

כל מה שצריך לדעת על שיקום הפה בהרדמה מלאה

רופאים מרדימים ורופאי שיניים השלימו היסטוריה רפואית מפורטת לפני שתזמנו את החולים לניתוחי פה. בנוסף, הם ביצעו בדיקה גופנית מקיפה כדי לקבוע בעיות מבניות או פיזיולוגיות שעשויות להשפיע על הצלחת ההליך. לאחר הערכת המועמדים הפוטנציאליים, הפנו הרופאים האורתודונטים ורופאי השיניים לבית חולים בסנט לואיס. בבית החולים אובחנו המועמדים על פי התוכנית האורתודונטית בעמוד השדרה שנועדה לענות על צרכי המקרה הייחודי של המטופל.
לפני תחילת תכנון הטיפול התקיים דיון מקיף בנוגע לציפיות המועמדים הפוטנציאליים לגבי ההליך הכירורגי. זה כלל מידע מפורט לגבי ההליך, התוצאה הצפויה, תופעות לוואי אפשריות ותמיכה כספית.

שיקום הפה בהרדמה מלאה

המומחים לשיקום הפה פיתחו תכנית פיננסית מקיפה שאחריה יאמר המטופל. תוכנית פיננסית זו כללה הוצאות עבור אשפוז, תרופות, טיפול שיניים שגרתי וביקורים לאחר הניתוח. כמו כן הוחלט כי תוכנית הטיפול תמומן באופן חלקי על ידי ביטוח.
לאחר הערכה ראשונית, כל החולים הבוגרים הפוטנציאליים עם דרגות קלות עד בינוניות של מצבים ארתריטיים נחשבו לשיקום הפה. תוכנית טיפול מפורטת נוצרה בהתבסס על צרכי המטופלים. מומחים לאורתודונטיה של המטופלים היו הראשונים לקבוע תוכנית טיפול ריאלית לאחר סיום בדיקה רפואית מקיפה. מנתחי הפה השתמשו בחדר הניתוח כחדר הניתוח של המטופל ליום הראשון להליך. ביום השני העריכו ותיקנו הרופאים האורתודונטים והתותבים את מצבו של החולה בחדר הניתוח.
לחצו לכל המידע אודות השתלת שיניים ביום אחד מחיר

מה כולל שיקום הפה בהרדמה מלאה

לפני הניתוח בפועל נפגשו שוב מומחי הפה עם האורתודונטים ועם הפרוטודונטים בחדר הניתוח. הדיונים כללו הסדרי מימון, תוכניות תשלום והסדרים הנוגעים לטיפול לאחר הלידה. כל הפרטים הנוגעים לתכנית הטיפול כולל פגישות המעקב תועדו בכתב. תיעוד זה שימש לצורכי חיוב וכדי למנוע בלבול במהלך תהליך האשפוז.
לאחר שהמטופלים שוחררו מבית החולים, הרופאים האורתודונטים והפרוטודנטים סיפקו להם תיעוד קליני מקיף המפרט את התקדמותם לאורך כל היום.

תשומת לב מיוחדת ניתנה לפרטים על מנת למנוע מהחולים לעבור התאמות מיותרות ואורתודונטיה עתידית. מרפאות שיקום הפה נהנו מאוד מהגישה המקצועית שאומצה בתחום רפואת השיניים. זה גרם לחולים שמאושרים יותר עם החיוכים שלהם ובריאים יותר עם שיניים בריאות.
שיקום הפה אינו אומר ניתוח מיידי. למרות שהוא פולשני, הוא אינו דורש הרדמה כללית. יש כאבים מינימליים לאחר הניתוח, ואין הגבלות על תזונת המטופלים או הפעילות היומיומית. מכיוון שרוב הטיפול מתמקד בתחזוקת הפה, המטופלים יכולים לחזור לפעילות סדירה תוך מספר שבועות לאחר ההליך הכירורגי.

הרדמה כללית

בהרדמה כללית, רופאי שיניים יכולים לטפל בכל חלקי הפה. תכנון הטיפול כולל צילומי רנטגן, קרמיקה, תבניות ומילויים. מנתחי הפה מבצעים טיפולים פולשניים כמו טיפול שורש. החולים נשארים במרכז טיפולי השיניים בפיקוח רפואי קבוע. רופאי שיניים הפה יכולים לספק סוגים אחרים של שירותים מיוחדים לשיפור האיכות הכוללת של טיפולי השיניים של המטופלים.
רופאי שיניים לשיקום הפה משתמשים בציוד החדיש ביותר על מנת להעניק למטופלים את הטיפול הפה הטוב ביותר האפשרי. מרפאות השיקום מצוידות בחדרי התאוששות בשירות מלא. חדרים אלה מציעים למטופלים סיוע מלא בהתאוששות מניתוח הפה. חדר ההתאוששות מציע ייעוץ אחד על אחד עם רופאי שיניים, מנתחים ורופאים פרוטודנטים. מנתחי הפה הוכשרו במיוחד למתן רפואת שיניים להרגעה, ורופאי השיניים של בית החולים מספקים את כל סוגי הטיפולים המתמחים כולל עבודות גשר, הארכת כתר וציפויי חרסינה.

בסט דנטל צור קשר
בסט דנטל טיפולי שיניים
מלאו את הפרטים וקבלו עד 50 אחוז הנחה על הטיפולים השונים:
תוכן עניינים
מאמרים נוספים

השתלות שיניים בהרדמה מלאה

במאמר זה נרחיב על השתלות שיניים בהרדמה מלאה, ישנם סוגים שונים של הרדמה בטיפול שיניים, הכוללים שאיפה של הרדמה כללית, הרדמה מקומית והרגעה של תחמוצת