בסט דנטל טיפולי שיניים

מה עדיף שיניים תותבות רגילות או קבועות

במאמר הבא נעסוק מה עדיף שיניים תותבות רגילות או קבועות?
שיניים תותבות קבועות עמידות וארוכות יותר מאשר שיניים תותבות רגילות. ניתן להסירם או להחליפם בשתלים דנטליים.

כל המידע על שיניים תותבות רגילות או קבועות

הסיבה לכך היא שהחומרים העיקריים של התותבת הקבועה הם חרסינה, זהב, טיטניום, נירוסטה או קרמיקה. זה גם בגלל שהם לא מיוצרים עם שרף מרוכב בצבע שיניים כמו שיניים תותבות רגילות.

1) שיניים תותבות ממוזגות: תותבת מסוג זה עשויה מחומר הנקרא פולימתיל מתאקרילט. חומר זה משמש אנשי מקצוע רפואיים ליצירת שיניים תותבות חזקות מספיק בכדי להחזיק את השן הטבעית במקומה.

2) שיניים תותבות יצוקות: אלה ידועות גם בשם שיניים אקריליות או קרמיות. רופא שיניים יעצב את התותבת מחומרי חרסינה, אקריליק או סיליקון לפני שהוא יצוק לתוך שרף.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבחירת הבחירה הטובה ביותר עבור השיניים התותבות שלך. על מנת לקבל החלטה, חשוב לדעת על היתרונות והחסרונות של כל אופציה.

זמני או קבוע – שיניים תותבות רגילות או קבועות

מבחינת העלות, המטופלים יכולים לצפות שיניים תותבות זמניות יהיו זולות יותר בטווח הארוך אם הן משמשות בכמויות גדולות. עם זאת, קיימת אפשרות שהם יזדקקו להחלפות תוך פחות משנה אם מצבם יתדרדר. אנשים רבים בוחרים בפתרון זמני מכיוון שהם לא רוצים לחיות עם מכשירים מגושמים או כבדים בפה כל היום. הבעיה עם פתרונות אלה היא שהחלפתם אחת לכמה חודשים מספקת תוצאות מוגבלות מכיוון שבכל פעם שאתה צריך חדשים אתה צריך לחזור על התהליך שוב.

שיניים תותבות הן האפשרות הטובה ביותר

לאנשים הזקוקים להחלפת שיניים מכיוון שהם עמידים יותר ובמחיר סביר.

חשוב לשמור על בריאות השיניים שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא לבישת מחזיקי חניכיים. מחזיקים אלה עשויים מחומר רך המקיף את השיניים בעדינות ומונע מלהצטבר רובד על פני השיניים.

כדי להחליף את השיניים התותבות הרגילות או הקבועות שלך

עליך לקבוע פגישה עם רופא שיניים שיכול ליצור עבורך כתרים ו/או גשרים – אך הליכים אלה עולים כסף וזמן. עם זאת, ישנן אפשרויות נוספות העומדות לרשותך:

1) תוכל להכין אותם במעבדת שיניים (בעלות נמוכה), או

2) אתה יכול לקנות שתלים דנטליים (שיכולים להיות יקרים מאוד).

השתלות שיניים נוחות יותר ויכולות להחזיק מעמד הרבה יותר זמן מאשר שיניים תותבות רגילות.

שיניים תותבות קבועות נחשבות לטובות יותר מכיוון שהן דואגות ליכולת הלעיסה של המטופל. אבל, הם נוטים להיות יקרים יותר מאשר פשוט להחליף אותם בשתלים דנטליים.

זה תלוי בחומרת הנזק שנגרם כתוצאה ממחלת חניכיים, גיל או פציעה.

תותבות קבועות עשויות להיות אופציה טובה יותר עבור אנשים מסוימים

במקום שיניים תותבות רגילות. זו יכולה להיות דרך מצוינת להחליף שיניים חסרות במקרים מסוימים ואם זה נעשה נכון זה לא מורגש.

בעבר, שיניים תותבות יוצרו מפלסטיק או מתכת, שהתיישנו עם הזמן וצריך להחליף אותן. אז התרחשה פריצת דרך בפיתוח סוג תותבת חדש בשם חומר "מרוכב".

זה היה חומר המבוסס על פולימר שיכול להיות מעוצב במגוון צורות והיה חזק מספיק כדי להחזיק שנים מבלי שיהיה צורך להחליפו עקב בלאי. עם זאת, לחומר מרוכב זה יש גם חסרונות משלו. הוא כבד ויכול לגרום לבעיות בדיבור, בליעה, בלוטות טעם, בעיות היגיינת שיניים ועוד.

שיניים תותבות רגילות או קבועות

בנוסף לנושא זה, הוא אינו הפיך. ברגע שאתה מכניס את השתלים האלה לפה שלך אתה תקוע איתם לכל החיים. לכן אם תחליט שאתה רוצה להסיר אותם בעתיד כי

לשיניים תותבות רגילות אחוזי הצלחה נמוכים של כ 30-40%. לשם השוואה, שיעור ההצלחה של שיניים תותבות קבועות הוא מעל 90%.

שיניים תותבות קבועות עמידות יותר ופחות נוטות ללבוש. יש להם גם סיכון נמוך יותר להידחות מהפה.

במאמר זה נגלה איזה סוג של שיניים תותבות עדיף עבורך.

בסט דנטל צור קשר
בסט דנטל טיפולי שיניים
מלאו את הפרטים וקבלו עד 50 אחוז הנחה על הטיפולים השונים:
תוכן עניינים
מאמרים נוספים

התקדמות בתחום השתלות שיניים

התקדמות השתלות שיניים ,שתלים דנטליים הם אחד התחליף הפופולרי ביותר לשן. הם נראים, מרגישים ומתפקדים בדיוק כמו שיניים טבעיות ומספקים יתרונות רבים למטופל. על ידי

לידה שקטה – כל הפרטים

לידה שקטה היא מונח רפואי המתאר לידה של ולד מת. כל הפרטים- בכתבה הבאה. מהי לידה שקטה? לידה שקטה היא מונח רפואי המתייחס ללידה של

הירליין ציוד למספרות ולקהל הרחב

ציוד למספרות נחשב חיוני על מנת להפוך את המספרה לסיפור הצלחה. הירליין ציוד למספרות ולקהל הרחב מספקת ציוד ברמה הגבוהה ביותר- כל הפרטים- בכתבה שלפניכם.

סוגי טיפולי שיניים מה חשוב לדעת

במאמר הבא נעסוק סוגי טיפולי שיניים ואיך לבחור את הטיפול הטוב עבורך. ישנם מספר גורמים הקובעים את קביעת טיפול השיניים הטוב ביותר עבורך כגון צרכיך

כל מה שאתה צריך לדעת לפני טיפול שיניים

טיפולי שיניים הם חלק גדול מהבריאות הכללית והיגיינת הפה. טיפול נכון בשיניים חשוב בכדי לסייע במניעת עששת, חללים ומחלות חניכיים.העלויות של טיפול שיניים יכולות להשתנות